HOŞGELDİNİZ MEDORAN RESMİ WEB SİTESİ

Telefon : 0312 490 03 30
Whatsapp : 0530 285 77 23

REHABİLİTASYON

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon?

FİZİK TEDAVİ HASTA YA DA YARALANMIŞ VÜCUT YAPILARINA YENİDEN TAM BİR GÜÇ VE FONKSİYON KAZANDIRMAYI VE HASTAYI TAM TEDAVİ EDİLMİŞ BİR DURUMA GETİRMEYİ HEDEF TUTAN BİR TIP BÖLÜMDÜR. FİZİK TEDAVİDEN KULLANILAN ALET VE TEKNİKLER GENELLİKLE VÜCUT DIŞINDAN VE İLAÇ KULLANILMADAN TATBİK EDİLİR. BUNDAN DOLAYI YAN ETKİLERİ HİÇ YOKTUR VE YA YOK DENECEK KADAR AZDIR. SICAK VE SOĞUK UYGULAMA, AĞRI KESİCİ VE KASLARI KUVVETLENDİRİCİ ELEKTRİK AKIMLARI, TRAKSİYON, MASAJ, MANİPULASYON, EGZERSİZ, İŞ-UĞRAŞI TEDAVİSİ, HİDROTERAPİ, ESWT BAŞLICA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON YÖNTEMİDİR. FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON SEANSLARI GENELLİKLE GÜNDE BİR VE YA İKİ KEZ YAPILIR. SEANSLARIN SÜRESİ HASTALIĞA VE UYGULANAN TEKNİKLERE GÖRE DEĞİŞMEKTE BİRLİKTE 60-90 DAKİKADIR. TOPLAM TEDAVİ SÜRESİ GENELLİKLE 15-30 SEANSTIR.

Nörolojik Rehabilitasyon?

SİNİR SİSTEMİ BİR ÇOK HASTALIKTAN ETKİLENİR. YARALANMALAR, DEJENERASYONLAR, YAPISAL DEFEKTLER, TÜMÖRLER VE DOLAŞIM PROBLEMLERİN BİR ÇOĞU SİNİR SİSTEMİNİ HARAB EDER. BEYİN KANAMALARI, KAFA TRAVMALARI, İNMELER, BEYİN TÜMÖRLERİ, OMURİLİK YARALANMALARI SONUCU OLUŞAN FELÇLER, MULTİPL SKLEROZ GİBİ ÇEŞİTLİ NÖROLOJİK HASTALIKLARDA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON UYGULAMALARI İLE HASTANIN MAKSİMUM FONKSİYONEL KAPASİTESİNE ULAŞMASI SAĞLANIR. "SPASTİSİTE" OLARAK ADLANDIRILAN KAS SERTLİKLERİNİN TEDAVİSİNDE İLAÇ TEDAVİSİNİN YANI SIRA EGZERSİZ, LOKAL BOTULİNUM TOKSİN (BOTOKS) ENJEKSİYONLARI VE ORTEZ UYGULAMALARI YAPILIR. KOL VE BACAKLARDA OLUŞABİLECEK SİNİR YARALANMALARI VE KARPAL TÜNEL SENDROMU GİBİ SİNİR SIKIŞMALARININ TEDAVİSİNDE FİZİK TEDAVİ, LOKAL ENJEKSİYONLAR VE ORTEZLER UYGULANIR. NÖROLOJİK REHABİLİTASYON PROGRAMININ AMACI KİŞİYİ MÜMKÜN OLAN EN AKTİF DURUMA ULAŞTIRMAK, FONKSİYONEL BAĞIMSIZLIĞINI ELDE ETMESİNE YARDIMCI OLMAKTIR. BU NEDENLE HASTALIĞIN GETİRDİĞİ VEYA SONRADAN OLUŞABİLECEK PROBLEMLERİ ENGELLEMEK, EN AZA İNDİRMEK, MÜMKÜNSE GİDERMEK GEREKMEKTEDİR.

Ortopedik Rehabilitasyon

Manuel Terapi?

Kinesiotaping | Renkli bant uygulaması?

BU YÖNTEM KAS VE EKLEMLERİ DESTEKLEYEN BİR YÖNTEMDİR. KAS UZAMIŞ POZİSYONDAYKEN BANT UYGULANIR. UYGULANA BANT CİLDİ YUKARI KALDIRIP KAS İLE CİLT ARASI MESAFEYİ ARTTIRIR, BÖYLECE KASIN ESNEKLİĞİ VE KAS FASİASININ KAN DOLAŞIMI ARTAR. DOLAŞIMIN DÜZENE GİRMESİYLE YARATILIŞTAN VAR OLAN İYİLEŞME MEKANİZMALARI DEVREYE GİRER VE AĞRI, ÖDEM AZALIR, HAREKET RAHATLAR. BUNDAN DOLAYI ÖZELLİKLE NÖROLOJİK, ORTOPEDİK VE FİZİK TEDAVİ İLE İLGİLİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE KULLANILIR. KİNESİOTAPE TÜM YAŞ GRUPLARINDA UYGULANABİLİR VE BAZI HASSAS KİŞİLERDE OLABİLECEK CİLT ALLERJİSİ DIŞINDA HİÇBİR YAN ETKİSİ YOKTUR. UYGULANA BANTLAR SU GEÇİRMEZ ÖZELLİKTE OLUP ELASTİKTİR, DERİNİN ÖZELLİKLERİNİ TAŞIR, YAPIŞTIRILDIKTAN SONRA DERİ İLE BÜTÜNLEŞİR. BU BANTLAR AĞRIYI AZALTARAK İLAÇ İHTİYACINI DA AZALTIR.

Profesyonel Masaj

MASAJ TEKNİKLERİNİN EN İYİ UYGULANABİLİR HALE GETİREBİLMEK İÇİN ÖNCELİKLE MASAJ ODASININ SICAKLIĞI KULLANIMI VE MASAJ YAPILACAK SEDYENİN RAHAT OLMASI GEREKİR. MASAJ TEKNİKLERİNİ UYGULAMADA KİŞİNİN ANATOMİK YAPISINI GÖZ ARDI ETMEDEN MASAJ UYGULANMALI VE TEKNİKLER DOĞRU VE KİŞİYE ULAŞILABİLİR ŞEKİLDE YAPILMALIDIR.HER TEKNİK HER KİŞİYE UYGULANMAZ. KİŞİNİN YAŞI , HASTALIKLARI VE AĞRININ OLUŞTUĞU NOKTALAR DİKKATE ALINARAK MASAJ UYGULANMALIDIR.

Topuk Dikeni Tedavisi (ESWT)

TOPUĞUN ALT UÇ NOKTASINDA KEMİĞE YAPIŞAN TABAN ALTI KASLARININ YAPIŞMA NOKTASINDA , KALSİYUM BİRİKİMİNE BAĞLI OLARAK SIVILAŞMA , KEMİKLEŞME OLUŞMASIDIR. BASINCA KARŞI TOPUĞUN REAKSİYONEL CEVABIDIR .AYAKTA FAZLA KALANLAR , KİLOLULAR , YALIN AYAK-SOĞUK ZEMİN- SULU ZEMİNDE FAALİYETTE BULUNANLARDA OLUŞUR.

Tenisçi Dirseği

ELBİLEĞİ VE KOLUN , DİRSEĞİN ÖZELLİKLE DÖNMELİ , DÖNDÜRMELİ YOĞUN KULLANILMASINA BAĞLI OLARAK MEYDANA GELEN BİR RAHATSIZLIKTIR.BİLEĞİ DÖNDÜREN KASLARIN TENDONLARININ DİRSEKTE KEMİĞE YAPTI NOKTALARIN HASSASİYET KAZANMASIDIR. YANİ TENDİNİTTİR VE EPİKONDİLİTTİR. TEDAVİSİNDE ESWT UYGULANIR. YOĞUN ULTRASANIK ETKİ İLE 3 YA DA 5 SEANSTA TEDAVİ GERÇEKLEŞİR.

Lazer ile Ağrı Tedavisi

KAS İSKELET SİSTEMİ VE SİNİR SİSTEMİNE BAĞLI MEYDANA GELEN AĞRILARDA BİRÇOK NEDENE BAĞLI OLARAK KLİNİK TABLO ŞEKİLLENİR. SONUÇTA ÖDEM , AĞRI MEDATÖRLERİ, ŞİŞLİK,KAS VE TENDON GERİLMELERİNE BAĞLI OLARAK AĞRILAR OLUŞUR. TARAMA LAZERİ SAYESİNDE AĞRIYI OLUŞTURAN KAYNAĞA YÖNELİK MUHTELİF SEANSLARLA KALICI ÇÖZÜMLER SAĞLANMAKTADIR. 5-10 SEANSLIK AĞRISIZ YÖNTEMLE AĞRI , KAYNAĞINDA TEDAVİ EDİLMEKTEDİR.