HOŞGELDİNİZ MEDORAN RESMİ WEB SİTESİ

Telefon : 0312 490 03 30
Whatsapp : 0530 285 77 23

SAÇ EKİMİ


Telefon : 0312 490 03 30

Telefon : 0312 490 03 52

FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ

Fue tekniği günümüzde hayli gelişmiş olup,konusunun ehli ve tecrübeli ekipler vasıtası ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Türkiye saç ekimi konusunda başarısı Dünyada lider konuma gelmiştir. Donör alan dediğimiz başın arka bölümü olan ve iki kulak arası bölgeye denir ( Boyun ense kısmı kastedilmez.).saç köklerinin tek tek cildin altından alınması (cildin üçüncü katmanı yağ dokusu) nedeni ile yöntemin sağlıklı uygulanabilmesi için saçlar bir numaraya kadar kısaltılır.lokal anestezi uygulanan donör alandan micro-motorun başlığına takılmış punch vasıtası ile greft’ler deri altından tek tek toplanır. Donör alanın verimliliğine ayrıca ekibin tecrübesine’de bağlı olarak tek seansta (6-7 saat) 3500 ile 4500 grefte kadar saç kökü nakli başarı ile gerçekleşir.

Alınan greft’ler solüsyonlu petrilere birli, ikili ve üçlü olarak sayılarak konulduktan sonra alım işlemi tamamlanır. Bu işlem yaklaşık 2-3 saat sürer. Sonrasında ekim uygulanacak alana kişinin saç yönleri ve özellikleri dikkate alınarak olması gereken yönlerde alınan greft adedi kadar kanallar açılır. Kanal açma işlemi bittikten sonra greftlerin nakli başlar. Greftlerin yerleştirilmesi’de en az kanalların açılması kadar önemlidir.Saç ekimi esnasında nakledilen greftler doğal yollarla tutunmaktadır. Bu sebeble operasyonda sonra dikkat etmeniz gerekenlere harfiyen uymanız önerilir.

En iyi saç ekimi yöntemi Fue tekniği ile yapılan saç naklidir. Her ne kadar farklı yöntemler olduğu değişik adlar ile tanıtımları ve reklamları yapılsada, Temeldeki en iyi saç ekimi yöntemi Fue tekniğidir. Fue tekniğinin önemli olduğu kadar uygulamayı gerçekleştiren personelin başarısı çok önemlidir. Cerrahi bir ameliyat gibi görünmemesine rağmen mutlaka yasaların öngördüğü gibi tam teşekküllü bir hastane ortamında yapılmalıdır.

Fue tekniğinde kullanılan punch lar operasyon yapılacak kişinin saç teli kalınlığına göre değişiklik gösterir.Operasyondan sonra yapmanız gerekenlere ilk bir kaç ay söylendiği şekilde uygulamanız, çıkacak yeni saçlarınız için çok önemlidir. Sağlığınız ve operasyon sonuç başarısı için aklınıza takılanları mutlaka Dr. unuza sorunuz.

Fue işlemi aynı şekilde Sakal, Bıyık ve Kaş ekiminde’de başarılı şekilde uygulanabilmektedir. Daha Detaylı Bilgi için fotoğraflarınızıda ekleyerek FORMU DOLDURUN